Židinio konstrukcinės plokštės

Šiandien vis dar yra daug žmonių, kurie nesidomi arba tiesiog nekreipia dėmesio į tai, kokios statybinės ir izoliacinės medžiagos naudojamos jų židiniams bei krosnims statyti. Deja tai būdinga daugumai statybos bendrovių bei židinių montuotojų, kurie ir toliau naudoja visiškai netinkamas medžiagas.

Tai dažnai sukelia įvairius nemalonius kvapus ar kylančias dulkes namuose. Tačiau tai nėra didžiausia problema, dėl kurios turėtumėte nerimauti. Blogiausia tai, kad dalelės, kurios patenka į aplinką kartu su cirkuliuojančiu karštu oru, kuriuo vėliau jūs kvėpuojate, dažnai yra kancerogeninės.

Temperatūra židinio konstrukcijos viduje vidutiniškai yra apie 400°C. Įvairios mineralinės vatos ir plokštės, apsaugotos aliuminio folija, yra suklijuotos klijais, kurie dažniausiai atsparūs 100°C temperatūrai, o tai sukelia klijų garavimą, blogą kvapą ir folijos irimą. Susidariusios nepageidaujamos medžiagos yra žalingos jūsų sveikatai. Akivaizdu, kad tokios medžiagos kaip akyto betono blokeliai ar gipso kartono plokštės nėra tinkamos židiniui statyti, nes negali atlaikyti ilgalaikio karščio ir sukelia jau ankščiau minėtas problemas. Net ugniai atsparios gipso kartono plokštės nėra tinkamos židiniui montuoti, nes šiuo atveju „ugniai atsparios“ reiškia tik medžiagos gebėjimą atlaikyti ugnį ilgesnį laiko tarpą prieš jai visiškai suyrant.

Mūsų nuomone, židinių ir krosnių statyba turėtų būtų atliekama tik profesionalų. Todėl rekomenduojame naudotis tik tų bendrovių paslaugomis, kurios naudoja modernias technologijas, saugias ir ekologiškas medžiagas.