Kaminų valymas bei jų priežiūra

Teikiame kaminų valymo paslaugas, kai kaminas (dūmtakis) jau būna labai "apaugęs" suodžiais, o šildymo prietaisas ima blogai veikti t.y. labai suprastėja trauka ir dūmai pradeda virsti į patalpas. Kamine susikaupusios suodžių sankaupos neleidžia normaliai veikti prietaisui, o pats kaminas nesugeba gerai pašalinti degimo metu išsiskyrusių degimo produktų.

Pagal bendrąsias priešgaisrines saugos taisykles, suodžius iš dūmtraukių, dūmtakių, krosnių ir t.t. privaloma išvalyti prieš kiekvieną šildymo sezoną, o jo metu - ne rečiau kaip kartą per ketvirtį.

Netvarkingi šildymo prietaisai, krosnys, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimai, krosnių, ugniakurų, katilų perkaitinimas tampa nelaimių ir gaisrų priežastimi. Siekiant to išvengti labai svarbu įsitikinti ar kūrenami šildymo įrenginiai, bei naudojami kaminai (dūmtraukiai) atitinka visus saugos reikalavimus.

Mes rekomenduojame, kad kaminai (dūmtraukiai) nuo jų eksploatavimo pradžios turi būti reguliariai prižiūrimi. Priežiūros tikslai: mažinti ardančiųjų klimatinių - drėgmės, lietaus, vėjo; mechaninių - smūgių, vibracijų; tirpalų; eksploatacinių - kondensatų poveikių įtaką dūmtraukiams ir jų konstrukcijoms, prailginant jų saugaus eksploatavimo laikotarpį. Dūmtraukių eksploatacijos metu būtina palaikyti tokius degimo produktų temperatūros ir oro apykaitos rėžimus, kokie yra numatyti eksploatavimo instrukcijose.

Apatinė dūmtraukio dalis (pravala, kondensato rinktuvas) turi būti prieinami apžiūrai.