Rekuperacinė vėdinimo sistema

 

Rekuperatorius - tai mechaninės ventiliacijos įrenginys, taupantis šilumos energiją ir tiekiantis šviežų orą į gyvenamasias patalpas tuo pat metu pašalinantis blogą orą iš patalpų.

Rekuperacija - tai energijos taupymas. Šalinamas iš patalpų oras šilumokaičio pagalba nesimaišydamas pašildo tiekiamą iš lauko orą.

Šiuolaikiniai pastatai yra gerai izoliuoti su sandariais langais, šilumos energija pastoviai brangsta, o komforto poreikiai pastoviai didėja, todėl patalpų vėdinimui yra naudojamas priverstinis-mechaninis vėdinimas su šilumos rekuperacija. Teisingai suprojektuota ir sumontuota mechaninė vėdinimo sistema užtikrins reikalingą oro kiekį patalpose, minimalų triukšmą ir naudos mažai elektros energijos, ją bus paprasta eksploatuoti.

Sistema gali tiekti ir ištraukti orą įvairiomis kryptimis, jį maišyti, šildyti ir aušinti, išvalyti, taupyti šilumą bei elektros energiją. Rekuperacinė sistema iš lauko į vidų tiekia gryną orą, pakeliui jį išvalo, o šaltuoju metų laiku gali pašildyti iki vartotojo nustatytos temperatūros (nuo 5 iki 30°С). Rekuperacinės vėdinimo sistemos svarba jau visuotinai pripažinta, žinoma visame pasaulyje, nes ji taupo energiją, reguliuoja šilumą, vėdina patalpas. Gera ventiliacija saugo Jus, Jūsų šeimą ir svečius nuo nemalonių kvapų, erzinančių teršalų ir galimų pavojingų dujų. Gerai suplanuota vėdinimo sistema taip pat gali apsaugoti Jūsų namus nuo pelėsio, kuris gali sukelti ar paaštrinti alergines reakcijas.

 

Jeigu Jūs norite pagerinti komfortą, kontroliuoti drėgmę, taupyti šilumą ir mėgautis grynu oru išvengdami triukšmo, kuris sklinda pro atidarytus langus, rekuperacinė vėdinimo sistema Jums yra būtina.